Дозволе и обрасци

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е о пријему захтева за издавање интегралне дозволе за складиштење и третман неопасног отпада на територији Града Новог Сада

Градска управа за заштиту животне средине, на основу члана 63. став 2, Закона о управљању отпадом (“Службени гласник РС“ бр. 36/09 и 88/10) објављује

 

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
о пријему захтева за издавање интегралне дозволе за складиштење и третман неопасног отпада на територији Града Новог Сада



        Надлежни орган обавештава јавност да је оператер постројења ''ALKEMICA SOLUTIONS'' DOO Нови Сад, Бајчи Жилинског 7, регистрован 18. марта 2013. године у Агенцији за привредне регистре (Mатични број: 20909625, ПИБ: 107981145), претежна делатност 3832 - Поновна употреба разврстаних материјала, поднео захтев број VI-501-797/15 од 20. јула 2015. године, за издавање интегралне дозволе за складиштење и третман отпада који је класификован као отпад који није опасан: метали који садрже гвожђе индексног броја 19 12 03, обојени метали индексног броја 19 12 03 и пластика и гума индексног броја 19 12 04 у постројењу "Производни објекат за рециклажу неопасног електронског отпада", у улици Бајчи Жилинског 7, у Новом Саду, на катастарској парцели број 4153/3, К.О. Нови Сад I, Град Нови Сад. 
    Оператер у постројењу врши складиштење и третман неопасног електронског отпада у објекту укупне површине 726,97 m² у коме може да се ускладишти максимално 200 t унапред разврстаног отпада у џамбо врећама у посебном простору за складиштење док максимални дневни капацитет третмана износи 10 t. Поступци третмана - рециклаже се односе на механичку припрему  (разврставање, дробљење, млевење, циклонска и магнетна сепарација), хемијску обраду у индукционој пећи процесима оксидације, топљења и ливења у полуге и растварањем племенитих метала царском водом у машини за рециклажу а затим топљењем у малој индукционој пећи и ливењем у полуге.
    Улазне сировине представљају керамички процесори, пластични процесори, матичне плоче, графичке картице, видео картице, аудио картице и хард дискови при чему излазне компоненте чине: самлевени метали са значајним учешћем племенитих метала (прах), млевена пластика, млевени алуминијум, млевени магнетни метали (гвожђе и никл) и немагнетни метали (олово, калај, цинк). 
        Оператер постројења је, уз захтев за издавање интегралне дозволе за складиштење и третман неопасног електронског отпада, доставио следећу документацију: Извод из АПР-а о регистрацији фирме за обављање потребне делатности, Уговор о закупу пословног простора, Решење о издатој употребној дозволи број V-351-472/15 од 7. маја 2015. године издато од стране Градске управе за урбанизам и стамбене послове, Радни план постројења за управљање отпадом, Правила заштите од пожара, План евакуације, Предлог плана за затварање постројења, Изјаву о методама третмана отпада, Изјаву о методама третмана и одлагања остатака из постројења, Решење број VI-501-241/14 од 10. децембра 2014. године издато од стране Градске управе за заштиту животне средине којим се на предметни пројекат даје сагласност на Студију о процени утицаја на животну средину, податке о квалификованом лицу одговорном за стручни рад у постројењу (уверење да лице није кажњавано за било које кривично дело, оверену фотокопију дипломе високе стручне спреме и доказ о сталном запослењу), решења и уверења других надлежних органа и организација издатих у складу са законом, доказ о осигурању и доказ о уплаћеним административним таксама.    
Рок за достављање мишљења и предлога заинтересованих органа, организација и јавности је 8. септембар 2015. године.
    Увид у поднети захтев и пратећу документацију може се извршити у сали Градске управе за заштиту животне средине, Руменачка 110, Нови Сад, радним данима у времену од 10 до 15 часова.