Заједно градимо зеленију будућност – Активан викенд у „Ходајућој шуми”

11.05.2026

Протеклог петка и суботе, Зелени инфо-пункт у оквиру „Ходајуће шуме” постао је центар окупљања наших суграђана. У заједничком потрази за хладом, кроз разговор и дружење, мапирали смо локације на којима је потребно додатно озелењавање нашег града.

Током овог викенда:
Попуњавали смо „Карту хлада” вашим драгоценим запажањима.

Учествовали смо у сензорним радионицама и вежбама на отвореном.

Кроз креативне активности, заједно смо планирали функционалнији и зеленији градски простор.

Хвала свима који су својим присуством и идејама подржали ову акцију. Ваша подршка нам потврђује да град чине људи и природа који се међусобно чувају.

„Ходајућа шума“ је тек у II фази и очекује нас још много занимљивих догађаја. Пратите нас и будите део наше зелене приче! До следећег сусрета у хладу, чувајте своје омиљено стабло!

Иницијатива „Ходајућа шума” реализује се у оквиру пројекта ТАРГЕТ, који повезује грађане и сараднике из Србије и Мађарске. Пројекат се спроводи кроз програм Interreg VI-A IPA Мађарска–Србија, уз подршку Европске уније (финансијски оквир 2021–2027) као део Инструмента за претприступну помоћ (IPA).